بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 72 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

سومین همایش سراسری ائمه جماعات سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی (عج)، سومین همایش سراسری ائمه جماعات سازمان تأمین اجتماعی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و مسئولان این سازمان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی (عج)، سومین همایش سراسری ائمه جماعات سازمان تأمین اجتماعی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و مسئولان این سازمان برگزار گردید.
کفتنی است حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در این همایش اشاره فرمودند فعالیت و تلاش روحانیون در سازمان تأمین اجتماعی باید به گونه ای باشد که در هر سال نسبت به سال گذشته پیشرفت و ارتقاء در حوزه فرهنگ مشهود باشد.

وی با بیان اینکه روحانیون باید روند سریع تحولات اجتماعی را مورد توجه قرار دهند، اظهار داشت: دنیای امروز در حال پیشرفت است و ما باید با این تحولات پیش برویم و روحانیون باید در این فضا حرفهای جدیدی برای طرح در جامعه داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با تأکید بر اینکه روحانیون باید برای به روز ماندن علم و دانش خود و پاسخگویی مناسب به سوالات و شبهات مردم تلاش کنند، گفت: محور اصلی فعالیت تبلیغی روحانیون در ترویج دین باید قرآن باشد و کلام وحی باید در درجه اول و اولویت اصلی فعالیت تبلیغی باشد.
وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی بایستی ترویج فرهنگ قرآنی را از طریق روحانیون مورد توجه قرار دهد، افزود: برای تحقق این هدف بایستی منابع و کتابهای مناسب در اختیار روحانیون باشد و سازمان تأمین اجتماعی این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور، اخلاق و رفتار نیکو را بهترین راه برای تبلیغ دین عنوان کرد و گفت: تعداد کسانی که با برخورد صحیح جذب دین می شوند بیشتر از کسانی است که با استدلال جذب می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این همایش گفت: در این سازمان ظرفیت و توانایی بالایی در حوزه فرهنگی بوجود آمده است و می خواهیم این توانایی را ارتقا دهیم و بر محور تفسیر قرآن عمل کنیم.
دکتر منصور اعتصامی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سازمان تأمین اجتماعی بر محور قرآن انجام می شود، اظهار داشت: انتظار داریم که روحانیون تفسیر قرآن را مورد توجه قرار دهند.
وی گفت: تأمین اجتماعی تنها ارگانی است که تمامی رایانه های آن قبل از آغاز توسط کاربر یک پیام قرآنی را به نمایش می گذارند و از این طریق در رابطه با ترویج فرهنگ قرآنی تلاش می کند.
دکتر اعتصامی با بیان اینکه در سازمان تأمین اجتماعی از تمامی ظرفیتها و امکانات برای ترویج قرآن استفاده می شود، ادامه داد: برنامه های فرهنگی در سازمان تأمین اجتماعی جهت دار است و قرآن محور فعالیتهای فرهنگی سازمان است.
وی گفت: جهت گیری قرآنی تنها راه نجات و هدایت کشور و سازمان تامین اجتماعی است و این جهت گیری از سوی مدیرعامل سازمان نیز حمایت می شود.

دکتر منصور اعتصامی در سومین همایش ائمه جماعات سازمان تأمین اجتماعی افزود: با توجه به جایگاه مهم و مسئولیت سنگینی که بر عهده روحانیون در سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد، آموزش این افراد مورد توجه قرار گرفته که این امر به صورت غیرحضوری انجام می شود و تا کنون ١٧ آزمون نیز برگزار شده است.
وی با بیان اینکه اجلاس سالیانه روحانیون سازمان تأمین اجتماعی برکات زیادی دارد و در این سازمان از وجود روحانیون استفاده می شود، اظهار داشت: روحانیون علاوه بر اقامه نماز در واحد های اجرایی سازمان می توانند در ستاد اقامه نماز و همچنین شورای امر به معروف حضور فعال و اثرگذار داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی نیشابوری، عضو ستاد اقامه نماز سازمان تأمین اجتماعی نیز در این همایش گفت: با احیای معاونت فرهنگی در سازمان تأمین اجتماعی شاهد تحول اساسی در حوزه فرهنگی و وضعیت اقامه نماز هستیم.
وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت علما سازمان تأمین اجتماعی از دغدغه های جدی معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان است، اظهار داشت: در معاونت فرهنگی و اجتماعی با تمام توان برای ارتقاء جایگاه روحانیان سازمان تلاش می شود و شاهد هستیم که برای ارتقاء علمی این افراد نیز برنامه های خوبی به اجرا درآمده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی نیشابوری ادامه داد: امیدواریم طرح های سازمان تأمین اجتماعی برای ارتقاء همه جانبه اقامه نماز در سازمان موفقیت آمیز باشد.

عبدالخالق حبیبی، مشاور مدیر عامل در امور ایثار گران، فرمانده بسیج و دبیر ستاد اقامه نماز سازمان تأمین اجتماعی نیز در این همایش گفت: ٤٩٠ نفر ائمه جماعات در واحدهای بیمه ای و درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: روحانیون در سازمان تأمین اجتاعی بهترین کار فرهنگی را بر عهده دارند و سفیران فرهنگی سازمان هستند.
حبیبی با تأکید بر اینکه در سازمان تأمین اجتماعی باید در مسیر تعالی سازمان در امر نماز و حوزه فرهنگی حرکت کنیم، اظهار داشت: از ائمه جماعات مراکز استانها انتظار داریم که محوریت کارهای فرهنگی را در استان بر عهده بگیرند.
آخرین ویرایش
در 1395/12/4 11:23

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
37254942 ـ 025
قم ـ جمکران ـ بلوار انتظار ـ مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی(عج)
پیامک
30001366